Darmowa dostawa od 249,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Balony od A do Z

 Ile unoszą się balony z helem ?

Balony które sprzedajemy w naszym sklepie ( zarówno jak w e-sklepie tak i stacjonarnych sklepach) pochodzą od kilkunastu producentów, mają różne kształty, wielkość oraz wyprodukowane z takich materiałów jak lateks, folia, tworzywo sztuczne. W związku z czym czas unoszenia się takich balonów różni się i jest bardzo uzależniony od warunków przechowywania oraz oddziaływania czynników zewnętrznych.

Lateksowy balon z helem 11-12" w zależności od pory roku średnio unosi się od 2 do 25 dni. Przez wysokie temperatury oraz podwyższoną wilgoć latem balony lateksowe średnio unoszą z helem od 1 do 3 dni. Te same balony w zimie są w stanie cieszyć nas średnio 7-20 dni.

Balony Foliowe w zależności od swojego kształtu oraz wymiarów średnio unoszą się 5 -25 dni. Bardzo istotną rolę też ma producent balonów - gdyż niektóre firmy takiej jak Amscan i Qualatex oferują bardzo wysoką jakość folii oraz nadruku co bezpośrednio wpływa na czas unoszenia się oraz estetykę balona

Balony najlepiej pompować w dniu uroczystości, jeśli nie mamy takiej możliwości i chcemy zakupić balony dzień lub dwa wcześniej to polecamy wybierać balony foliowe, które są trwalsze i przez pierwsze 5-6 dni po napełnieniu wyglądają "świeżo". Jeśli zależy nam na balonach lateksowych w bukiecie to polecamy zamawiać je z odbiorem przez naszą stronę jak najbliżej zamknięcia sklepu i po odebraniu przechowywać je w temperaturze pokojowej, unikając przy tym wilgoci oraz klimatyzację. 

Jak przewozić balony? 

 ​Jak wiadomo balony helem reagują na zmiany temperatur. Hel jest gazem technicznym a to oznacza, że on zmienia swoją objętość w zależności od temperatury otoczenia. Balony w naszym sklepie pompujemy przy temp. 20-22 ° Celsjusza co oznacza, że jeśli wyjdziemy na zewnątrz gdzie temperatura będzie niższa to balon flaczeje - czyli wizualnie zmniejszy się i będziemy mieli takie wrażenie niby balon nie jest napompowany do końca. Prawda jest taka, że balon wróci do swojej prawidłowej objętości gdy tylko wejdziemy do otoczenia w którym temperatura będzie zbliżona do tej w której balon został napełniony helem.

 Jeśli pompujemy balony helem w letnie upały to tutaj jest większe ryzyko, gdyż przy wyższej temperaturze na zewnątrz hel się rozszerza. Oznacza to, że balon może zwyczajnie pęknąć. Co zrobić aby tak się nie stało? Wszystkie balony które pompujemy w naszym sklepie napełniane są z tzw. luzem - czyli nie do końca w letnie upały, co pozwala nam spokojnie przemieszczać się z balonami w upały na dworze. Warto pamiętać jednak, że pozostawienie balona w aucie które stoi w słońcu skończy się w 99% pęknięciem balonów.

 A więc jak prawidłowo przewozić balony w upały? Jeśli twoje auto stoi w słońcu, to przed włożeniem balonów do środka wypuść rozgrzane powietrze z auta otwierając wszystkie drzwi naraz, a następnie włóż balona. Odpalamy auto, włączamy klimatyzację na ok 20-23 stopnie i jedziemy na wymarzoną imprezę ;-)Dlaczego niektóre balony nie unoszą się? 

​​Balony foliowe jak i lateksowe mają określone rozmiary które decydują o tym czy balon unosi się z helem czy nie.

Jeśli chodzi o balony lateksowe to tutaj każdy balon napełniony helem unosi się, tylko czas latania balona 5" - to średnio 1 godzina, a balona 8" to maksymalnie 3 godziny od napełniania. Dlatego najmniejszy rozmiar balona lateksowego, który pompujemy u nas w sklepie to 11", taki rozmiar pozwala balonowi unosić kilka dni a nie kilka godzin. Dodatkowo wszystkie balony lateksowe, które pompujemy uszczelniamy specjalnym żelem Hi-Float- który wydłuża czas unoszenia się balona.

Balony foliowe natomiast muszą spełniać pewne kryteria, aby się unieść. Tak np. najmniejszy balon foliowe w kształcie powinien mieć 18" aby się unieść. Natomiast balony cyferki powinny już być co najmniej 76cm wysokości, aby móc się unieść. Spowodowane jest to tym ,że balony cyfry są najbardziej wyciętymi balonami z folii, co przekłada się na ich wagę, dlatego ilość helu ma być odpowiednia, aby taki balon mógł fruwać z helem.

 

 

Czy wdychanie helu jest bezpieczne? 

​Odpowiedź na to pytanie jest i tak i nie. Hel jest całkowicie bezpieczny jeśli pomiędzy wdychaniem helu robimy przerwy na oddychanie zwykłym powietrzem. W naszym sklep balony pompowane są NAJCZYSTSZYM HELEM o czystości 99%. Oznacza to, że nasze balony unoszą dłużej niż ma to miejsce przy napełnieniu balonów mieszanką balonową ( 60% hel + 40% powietrze). Niestety taki czysty hel nie jest już w pełni bezpieczny dla ludzkiego organizmu, dlatego jeśli chcecie "śmiesznie gadać" to prosimy was o zabawę w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, z przerwami na dotlenienie się. 

​ Wiedza fachowa: "Wdychając hel mamy wrażenie oddychania, jednakże zastępując tlen obecny w powietrzu poprzez hel pozbywamy nasz organizm składnika niezbędnego do życia — poddanie się takiej operacji przez kilkadziesiąt sekund może mieć bardzo poważne skutki. Dlatego zabawy polegające na wdychaniu helu (co w charakterystyczny sposób zmienia brzmienie głosu) mogą także być bardzo niebezpieczne." prof. Piotr Sułkowski

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 730 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-03
Polecam
2024-05-25
Niestety nie do końca zrealizowaliście moje zamówienie. Miała być wstążka złota a nie biała.
pixel