Darmowa dostawa od 249,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foliowe czy lateksowe balony — czym się różnią?

2022-07-28
Foliowe czy lateksowe balony — czym się różnią?

 

 

Balony lateksowe, klasyczne

Balony lateksowe wyprodukowane z 100% lateksu. Jest to wytrzymały i mocny materiał otrzymywany z roślin kauczukodajnych. Elastyczność surowca pozwala tworzyć różne kształty balonów oraz napełniać je powietrzem i helem bez nadmiernego ryzyka ich pękania. Balony lateksowe są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. 

Wady i zalety balonów lateksowych 

Balony lateksowe jak i każdy produkt mają swoje mocne oraz słabe strony. Na co więc zwrócić uwagę przed ich zakupem?

Zalety: 

  • rozmaitość kolorów, wzorów, rozmiarów
  • przystępna cena
  • produkt biodegradowalny w 100%
  • długo utrzymuje powietrze.

Wady:

  • produkt jednorazowy;
  • wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne;
  • wrażliwy na pogodę (wilgoć oraz słońce);
  • krótki czas unoszenia się z helem w stosunku do balonów foliowych.  

Jak można zauważyć, cechy balonów lateksowych sprawiają, że są one cenione głównie przez dekoratorów. Dostępność kolorów pozwala na tworzenie tematycznych bukietów balonowych z helem na różnego rodzaju imprezy oraz uroczystości. Największe zastosowanie balony lateksowe mają w dekoracjach. Do takich aranżacji zaliczamy bramy, łuki oraz girlandy balonowe

W zależności od warunków atmosferycznych balony lateksowe mają zmienny czas unoszenia się z helem. Podwyższona wilgoć zdecydowanie skraca ich żywotność. Jest to spowodowane wysoką porowatością produktów. Zmiany temperatur również mają negatywny wpływ na lateksowe balony z helem. W letnich upałach hel w środku balonu rozszerza się, a uszczelnienie przestaje spełniać swoją rolę, czyli zatykać pory lateksu. Dlatego naszym klientom w okresie letnim zawsze doradzamy zakup balonów foliowych.

Balony foliowe

Foliowe balony wytwarzane są z specjalnej i cienkiej folii poliestrowej na bazie politereftalanu. Materiał ten, w odróżnieniu od lateksu ma mniejszą porowatość, co przekłada się na ograniczoną przepustowość. Dzięki temu powietrze oraz hel dłużej utrzymują się w foliowych balonach. Dziś balony foliowe mają szerokie zastosowanie w tworzeniu bukietów balonowych, personalizowanych balonach oraz dekoracjach z balonów. Powstają z nich cyfry na hel, figury balonowe, kształty typu gwiazdy, kółka oraz serca.  

Wady oraz zalety foliowych balonów 

Zalety

  • różnorodność kształtów oraz form;
  • długi czas unoszenia się z helem;
  • możliwość powtórnego zastosowania;
  • większa odporność na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do balonów lateksowych;

Wady

  • brak elastyczności;
  • wyższa cena zakupu;
  • nie każdy balon foliowy unosi się z helem.

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety znanych nam rodzajów balonów, możemy dojść do wniosku, że wraz z rozwojem branży imprezowej oferta balonowa ciągle się wzbogaca. Przez zakupem balonów warto wiedzieć co i w jaki sposób chcemy udekorować. Wówczas dobór odpowiednich produktów nie powinien sprawić problemu.

Jeśli chcesz stworzyć bukiet balonowy, warto wymieszać balony foliowe z lateksowymi. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie produkty mogą być wykorzystywane z helem. Na przykład najmniejszy rozmiar balonu lateksowego, który dobrze i długo unosi się z helem to 11” (27cm), natomiast foliowego — 18” (40cm). Jednak w przypadku każdego produktu rekomendujemy zapoznanie się z jego indywidualnym opisem. 

Jeżeli chcesz stworzyć okazałą dekorację balonową, warto stawiać na balony do girland. Dokładny poradnik w jaki sposób dobrać balony do girland znajdziesz w linku .

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 771 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-08-23
Pieknie przygotowana dekoracja z balonow na przyjecie urodzinowe dziecka. Profesjonalna i bardzo uprzejma obsluga. Polecam kazdemu.
2024-07-17
Super polecam
pixel