Darmowa dostawa od 249,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak przygotować niezapomniany wieczór Panieński?

2022-03-13
Jak przygotować niezapomniany wieczór Panieński?

Co to jest wieczór Panieński? 

Świadkowa, główna druhna, pierwsza. W zależności od miejsca i rodziny istnieje wiele określeń dla jednej osoby. Kobiety, która wspiera Pannę Młodą podczas przygotowań do ślubu oraz w jego dniu. Organizuje również wieczór Panieński. Jak przygotować najlepszy i niezapomniany wieczór?

Wieczór Panieński to przyjęcie, podczas którego przyszła Panna Młoda razem z najbliższymi sobie osobami, najczęściej kobietami, świętuje niedługą zmianę stanu cywilnego. Jest to według tradycji pożegnanie z panieństwem oraz przejście w małżeństwo. Najczęściej odbywa się około dwa tygodnie przed planowanym ślubem. Jest wówczas czas, żeby nabrać sił po imprezie oraz przed ważnym dniem. Można spokojnie się zregenerować, bez ryzyka, że trzeba szybko organizować poszczególne elementy wesela. 

Gdzie jest organizowany wieczór Panieński?

W zależności od wizji Panny Młodej oraz kobiety, która jej pomaga w organizacji, wieczór Panieński może być zorganizowany w dowolnym miejscu. Popularne są wyjazdy, na przykład nad morze. Wówczas wynajmowane jest mieszkanie na jedną lub dwie noce, a kobiety spędzają ten czas na odpoczynku, relaksie oraz rozmowach. Można wyjechać w miejsce szczególnie ważne dla Panny Młodej, na przykład tam, gdzie jeździła z przyjaciółmi lub rodziną będąc dzieckiem. Innym popularnym miejscem jest dom Panny Młodej. Jest to proste rozwiązanie, które nie wymaga organizacji miejsca oraz transportu. Wówczas na jedną noc oraz najczęściej popołudnie przed dom zmienia się w centrum imprezowe, gdzie kobiety spędzają najlepsze chwile. Może to być również ich baza do wyjścia do klubów, co jest kolejną popularną praktyką. Panna Młoda, ubrana w szarfę wyróżnia się w tłumie bawiących się i tańczących, pokazując, że to jest dla niej specjalny wieczór. Można również wynająć domek pod miastem. Jest to opcja, która wymaga pewnej organizacji, ponieważ trzeba zadbać o wyżywienie, alkohol oraz przekąski na czas świętowania. Jest to jednak doskonałe rozwiązanie, jeżeli Panna Młoda nie chce, żeby ktokolwiek przeszkodził jej podczas przyjęcia. Papierowe talerzyki stanowiące zastawę stołową tworzą specjalny klimat oraz umożliwiają szybkie sprzątanie rano, kiedy wszyscy są zmęczeni po intensywnej nocy. Można również zaopatrzyć się w balony z helem, które dryfując pod sufitem, będą doskonałym dopełnieniem dekoracji. 

Ozdoby na wieczór Panieński 

Wieczór Panieński jest przyjęciem, z myślą o którym są tworzone specjalne ozdoby, które mają podkreślić specjalną okazję. Jest nią oczywiście świętowanie zmiany stanu cywilnego. Warto to podkreślić za pomocą ozdób, które są kojarzone wyłącznie z tym przyjęciem. Różowa szarfa z napisem „Bride to be” jest doskonałym sygnałem, że jest to specjalna okazja, dla której kobiety z najbliższego grona przyszłej Panny Młodej świętują. Można również zaopatrzyć się w koszulki z napisami świadczącymi o przyjaźni lub siostrzeństwie. W ten sposób cała grupa wygląda spójnie, co tylko podkreśla bliskość wszystkich kobiet oraz jest specjalnym symbolem dla kobiety, która ma wokół siebie takie grono przyjaciół. 

Ozdoby stołu

W zależności od miejsca, gdzie jest organizowany wieczór Panieński, można zdecydować się na różne ozdoby stołu. Na pewno polecamy zastosowanie papierowej zastawy. Zarówno talerze jak i kubeczki w takiej wersji są doskonałym rozwiązaniem, które pozwala doskonale zaoszczędzić czas kolejnego dnia, kiedy przyjdzie do porządków po imprezie. Jeżeli zastawa będzie papierowa, jednorazowa, można wybrać taką, która będzie dopasowana kolorystycznie do charakteru przyjęcia. Dla przykładu, różowe talerze lub ozdobne kubeczki i kieliszki. W ten sposób nie tylko zyska się na czasie, ale również bez dodatkowych ozdób sprawi, że stół będzie wyglądał ciekawie i oryginalnie. Można również w centralnym miejscu stołu ustawić ozdobę złożoną z balonów z helem. W tym celu można wybrać kilka mniejszych balonów oraz jeden duży, który zostanie umieszczony w centralnej części ozdoby. Jeżeli dodatkowo wokół znajdą się kwiaty, na przykład żywe róże, całość zrobi niesamowity efekt oraz wywrze wrażenie na zaproszonych gościach oraz na Pannie Młodej.  

Rekwizyty do zdjęć

Wieczór Panieński to przyjęcie, z którego można wykonać mały reportaż zdjęciowy. W tym celu warto zastosować rekwizyty do zdjęć, które umożliwią wykonanie pozowanych zdjęć. Od razu na początku imprezy, kiedy wszystkie makijaże oraz fryzury są nienaganne, zebranie całej grupy oraz wykonanie zdjęcia to doskonały sposób na pamiątkę na wiele lat. Dzięki temu Panna Młoda będzie mogła wracać do tych wspomnień za każdym razem, kiedy sięgnie po zdjęcie. Warto zrobić to na początku przyjęcia, żeby być pewnym, że wszyscy będą zadowoleni ze swoich stylizacji. Ozdoby, rekwizyty oraz specjalne szarfy lub korony to tylko pewne elementy, które poprawią nastroje podczas przyjęcia oraz wprowadzą w odpowiedni stan. Jednak jedna rzecz jest najważniejsza w tym dniu. Jest to odpowiednio dobrany zespół osób, które są wyjątkowo bliskie przyszłej Pannie Młodej oraz które zadbają, aby ten wieczór był niezapomniany oraz pełen ekscytujących przeżyć. 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 671 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Duży wybór, ekspresowa wysyłka, polecam ☺️
2024-03-26
Rewelacyjna peruka i błyskawiczna przesyłka. Zrobiłam furrorę na balu :) Polecam!
pixel