Darmowa dostawa od 249,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zorganizować Baby shower w domu.

2022-07-12
Jak zorganizować Baby shower w domu.

 

 

Baby shower w domu. Przyjęcie na cześć przyszłej mamy i jej dziecka

Baby shower to przyjęcie organizowane na cześć przyszłej mamy i jej dziecka. Jest to najczęściej moment, kiedy kobieta może odpocząć przed ogromem obowiązków związanych z macierzyństwem oraz spędzić czas w gronie najbliższych kobiet. W przyjęciu uczestniczą przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej, które chcą poświęcić swój czas solenizantce oraz okazać jej swoje wsparcie. Przy okazji obdarować prezentami.

Baby shower a Gender party – jedno przyjęcie czy dwa?

W Polsce tradycja organizowania baby shower jest stosunkowo młoda. Mimo, że na świecie jest ona znana już od wielu wieków, chociaż oczywiście pod innymi nazwami. U nas pojawiła się za sprawą kultury Zachodu. Podobnie jak inne przyjęcie organizowane przed narodzinach dziecka – Gender party.Czym różnią się one od siebie? Czy może jest to jedno przyjęcie, ale występujące pod różnymi nazwami?Baby shower to impreza, w której uczestniczą przede wszystkim kobiety. Ma ona na celu okazanie wsparcia przyszłej mamie i spędzenie z nią kilku chwil. Jest to niespodzianka od najbliższych kobiety dla niej samej. Dzięki temu nie musi ona nic organizować i może skupić się na odpoczynku i relaksie.W przypadku Gender Party organizacja przypada najczęściej rodzicom. Samo przyjęcie ma na celu ogłoszenie płci dziecka, która do tej pory pozostaje tajemnicą. W tym wydarzeniu uczestniczą wszyscy bliscy pary. Rodzina i przyjaciele i jest niespodzianką dla gości.Zdarza się, że przyszli rodzice organizują jedno przyjęcie, które jest jednocześnie Gender party i Baby shower. Ale radzimy, żeby je oddzielić. Po narodzinach dziecka prawdopodobnie para będzie miała niewiele czasu na świętowanie. Warto wykorzystać ten czas ciąży na spotkania z najbliższymi.

 

Dlaczego baby shower powinno być organizowane w domu przyszłej mamy?

Baby shower jest organizowane w 8 lub 9 miesiącu ciąży. Dosłownie na kilka tygodni przed rozwiązaniem. Wówczas ciężarnej kobiecie ciężko jest samodzielnie wykonywać różne czynności, nie mówiąc już o dojazdach na miejsce spotkania.Dlatego najlepszym sposobem na zorganizowanie baby shower jest spotkanie w domu przyszłej mamy. Główną odpowiedzialną jest najczęściej mama lub przyjaciółka, dlatego organizatorki czują się swobodnie w kuchni czy salonie ciężarnej. Tak, żeby bez problemu wszystko przygotować.Taki sposób organizacji baby shower z pewnością oszczędzi kobiecie trudności związanych z podróżą i koniecznością przemieszczania się.

Jakie dekoracje na baby shower?

Żadne przyjęcie nie powinno odbywać się bez odpowiednich dekoracji! To one nadają wspaniałego charakteru całemu wydarzeniu i sprawiają, że wszyscy czują się wyśmienicie docenieni i zaopiekowani.Na pewno na baby shower nie może zabraknąć pięknych balonów. Najlepiej, jeżeli ich kolory nawiązują do płci dziecka, jakie ma przyjść na świat. W ten sposób cała impreza nabiera niezwykle uroczego charakteru oraz wygląda naprawdę niesamowicie. Polecamy zakup przynajmniej kilku balonów lub girlandy i napełnienie ich helem. Wówczas można stworzyć wielopoziomowe dekoracje, które zachwycą przyszłą mamę.Nikt nie chce spędzić wielu godzin przy zlewie, dlatego polecamy piękną zastawę papierową. Talerzyki i kubki w naszym sklepie są wykonane z ekologicznych materiałów, dlatego mogą od razu trafić do recyklingu. Pozwala to cieszyć się zabawą bez konieczności myślenia o zmywaniu po jej zakończeniu.Nie zapominajmy o torcie i świeczkach! W końcu to wyjątkowa uroczystość dla ciężarnej. Powinna mieć możliwość spróbowania pysznego ciasta. Świeczki w kształcie wózka lub innym nawiązującym do dziecka to doskonały sposób na zachowanie pełnej dekoracji imprezowej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Z pewnością spotka się również z ciepłym przyjęciem ze strony solenizantki.Wiemy, jak ważnym czasem dla kobiety jest okres ciąży. Może on być równie ciężki jak piękny. Dlatego polecamy organizację baby shower każdemu, kto ma taką możliwość. Jest to doskonały sposób na spędzenie wspólnie czasu jeszcze przed pierwszymi poważnymi obowiązkami macierzyńskimi.Baby shower to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu ze wszystkimi kobietami, które są ważne w życiu przyszłej mamy. Umożliwia także zebranie cennych rad oraz obdarowanie prezentami, które z pewnością przydadzą się na co dzień.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 717 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Szybko i sprawnie
2024-05-25
Niestety nie do końca zrealizowaliście moje zamówienie. Miała być wstążka złota a nie biała.
pixel