Darmowa dostawa od 249,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kalendarz adwentowy dla dzieci

2022-11-01
Kalendarz adwentowy dla dzieci

Kalendarz adwentowy dla dzieci

Adwent to szczególny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym czasie zarówno dorośli, jak i dzieci odliczają dni do tych specjalnych Świąt. Dzisiaj przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych sposobów na samodzielne stworzenie kalendarzy adwentowych dla najmłodszych. Doskonała zabawa podczas pakowania oraz otwierania gwarantowana.

Co to jest kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy to produkt, który umożliwia odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia. Posiada 24 elementy, w których schowane są upominki. Dzięki temu można powoli poczuć wspaniałą, rodzinną atmosferę i rozpocząć przygotowania.Kalendarz adwentowy może przyjmować rozmaite formy i kształty. Jest to uzależnione wyłącznie od wyobraźni osoby, która go organizuje. W sklepach można dostać wiele egzemplarzy ze słodyczami lub drobnymi prezentami dla dzieci. Jednak samodzielnie wykonany produkt do odliczania czasu z pewnością jest znacznie lepszym pomysłem.

Jak można korzystać z kalendarza adwentowego?

Korzystanie z kalendarza adwentowego jest z jednej strony bardzo proste, z drugiej szalenie trudne. Codziennie otwieramy jedno okienko lub opakowanie. Kryje się w nim niespodzianka na konkretny dzień. Z pozoru nie ma w tym nic trudnego. Jednak czy komukolwiek udało się sięgnąć po tylko jeden prezent dziennie?My mamy z tym niezmiennie problem. Dlatego zdajemy sobie sprawę, jakim wyzwaniem to jest dla najmłodszych. Szczególnie, jeżeli w środku kryją się takie skarby jak tiary czarodziejów lub stroje wróżek.

Kalendarz adwentowy wykonany z balonów

Z czego można wykonać kalendarz adwentowy? Można zacząć od pudełek. Jest to jedna z najprostszych form, z której korzystają rodzice. Wystarczy w środku umieścić upominki, a poszczególne pojemniki podpisać kolejnymi liczbami. A może pójść o krok dalej w trudności? Zróbmy kalendarz adwentowy z balonów! W środku można umieścić kartki z numerkami. Po przebiciu dziecko otrzymuje drobny upominek, który zmieścił się w środku lub pojemnik z dużym prezentem. Doskonała zabawa gwarantowana. Nie tylko przy okazji odpakowywania prezentu, ale również przy dostawaniu się do niego.

Co można schować w kalendarzu adwentowym?

Sama idea kalendarza adwentowego zakłada drobne upominki. Mają one w pewnym stopniu przygotować dziecko na prezent, który będzie czekał pod choinką. Co można więc schować w ponumerowanych pudełkach?Najlepiej, jeżeli będą to drobne zabawki i akcesoria. Można skompletować cały strój strażaka, chowając po kolei:

  • hełm;
  • kurtkę;
  • spodnie;
  • gaśnicę;
  • balon w kształcie wozu strażackiego;
  • miniaturowy wąż do wody.

Dzięki temu dziecko otrzymuje wiele upominków, które składają się na pełny kostium. Radość jest rozłożona na kilka dni. Można również postawić na drobne maskotki, ciekawe ozdoby do pokoju lub akcesoria imprezowe. Każdy, nawet najmniejszy upominek ucieszy dziecko. Dla niego przede wszystkim liczy się ekscytacja z możliwości otwierania prezentów.

Dlaczego kalendarz adwentowy jest tak doskonałą zabawą dla dzieci?

Każdy uwielbia otrzymywać prezenty. Niezależnie od wieku, wywołują one ogromny uśmiech na naszych twarzach. Możliwość otwarcia aż 24 upominków w ciągu jednego miesiąca jest niezwykle ekscytująca.Dodatkowo umożliwia to również najmłodszych wejście w klimat świąt oraz oczekiwania. Doskonale mogą rozpocząć swoje własne odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo kalendarz adwentowy pozwala jeszcze lepiej zadbać o relację pomiędzy członkami rodziny. Dzięki temu podczas kolacji wigilijnej każdy będzie w doskonałym humorze.

Jak zachęcić dziecko do korzystania z kalendarza adwentowego?

Bardzo rzadko zdarza się, żeby dzieci nie chciały korzystać z kalendarzy adwentowych. Jednak, jeżeli taka sytuacja ma miejsce, jest kilka sposobów na rozwiązanie problemu.Przede wszystkim pośród upominków powinny znaleźć się również takie wyjątkowe, które zachwycą dziecko. Dobrze jest postawić na minimum 2-3 większe prezenty, na które obdarowany niecierpliwie czeka. W ten sposób jego entuzjazm nie opadnie z czasem.

Dodatkowo warto również zrobić małe show.

Wspólne otwieranie kolejnych pudełek? Brzmi wspaniale! Może zabawa upominkiem i czas spędzony z rodzicami jako gratis do kalendarza adwentowego? To z pewnością przekona każdego, nawet najbardziej upartego, że jest to doskonała okazja do świętowania.Polecamy zajrzeć do naszego sklepu i poszukać upominków do kalendarza adwentowego. Nie trzeba krążyć po wielu sklepach. Wystarczy jeden, w którym dostawa jest pod same drzwi.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 717 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Niestety nie do końca zrealizowaliście moje zamówienie. Miała być wstążka złota a nie biała.
2024-05-20
Wszystko super,polecam
pixel